گلهای خوراکی در باغ شما

گل ها می توانند جزئی جدایی ناپذیر از پخت و پز باشند. در حالی که اکثر ما می دانیم که می توان بنفشه را آب نبات زد و نسترن را می توان در سالاد خورد ، انبوهی از انواع گل وجود دارد که هم خوراکی هستند و هم خوشمزه.

راضی کردن دندان شیرین خود با گل

بنفشه تنها گلی نیست که می توان آن را آب نبات کرد. بسیاری از گل های بهاری با شکوفه های ظریف و کوچک ، طعم شیرین و تا حدودی تندی دارند که با غوطه ور شدن آنها در شکر افزایش می یابد. ناگفته نماند که هر گلی که برای خوردن آن جمع کراسولا  می کنید باید بدون استفاده از سموم دفع آفات شده باشد – با پرورش خودتان ، می توانید مطمئن شوید که درمان نشده است. یک باغ گل آب نبات که در تمام تابستان شکوفا می شود می تواند شامل موارد زیر باشد:

بنفشه – بنفشه بنفش ، آبی یا سفید از اولین گل هایی هستند که در بهار شکوفا می شوند. آنها به راحتی گسترش می یابند و هنگامی که به تخت باغ منتقل می شوند با خوشحالی رشد می کنند – و شما می خواهید آنها را به یک تخت محصور کنید مگر اینکه عاشق ظاهر یک فرش پر از شکوفه در سراسر چمن خود باشید.

پنسیس – از خواص بنفشه ، پنسی ها به همان ظرافت طعم دار هستند و می توانند به عنوان جایگزین در دستورالعمل هایی که خواستار بنفشه هستند ، استفاده شوند. آنها گلهای مرزی زیبایی را برای بوت درست می کنند

گلپر – این گلهای سفید ظریف و توری را می توان در سالادها پاشید – اما ساقه ها و شاخه های آن یک آب نبات سنتی خوشمزه درست می کنند که طعم آن کمی شبیه شیرین بیان با کمی نعناع است.

گل سرخ – گلبرگهای گلاب شیرین و شربت گل سرخ اصلی در آشپزی ویکتوریا بودند. شربت گل رز با طعم ظریف و شیرین طعم مشخصی به باقلوا می بخشد و در دستور العمل های هند یک فویل مناسب برای هل است.

Speak Your Mind

*